Close

O firmie

F.P.H.U Briklis Pol Marek Badura 43-440 Goleszów Ul.Wolności 11 NIP.548-138-59-14

Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem handlowym wiodącego producenta brykieciarek, czeskiej firmy BRIKLIS, oraz producentem brykietu z trocin drzewnych.

briklis

Firma BRIKLIS łączy tradycję z nowoczesnością, będąc jednym z wiodących europejskich producentów brykieciarek i kompletnych linii. Wyprodukowała już ponad 3500 brykieciarek, przeznaczonych dla przemysłu rzemieślniczego, rolniczego oraz różnej wielkości zakładów stolarskich. Ponad 60 % maszyn jest eksportowanych do 30 krajów świata, w tym krajów tak odległych jak Brazylia, Indie, Mongolia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Chiny czy Afganistan.

Strategia i nagrody

Strategia biznesowa firmy BRIKLIS skupia się na byciu blisko klienta, oferowaniu mu kompletnej gamy produktów i spełnianiu jego indywidualnych wymagań. Taka sama zasada stosowana jest zarówno dla klientów kupujących kompletne duże linie produkcyjne, jak i dla nabywców pojedynczych, małych urządzeń. Urządzenia firmy BRIKLIS są przeznaczone do brykietowania różnego rodzaju materiałów - drewna, słomy, papieru, a także do metali.

W 1995 roku firma BRIKLIS została nagrodzona profesjonalną nagrodą  przemysłu drzewnego, a w latach 2008 i 2009 - Grand Prix dla firm najlepiej  zagospodarowujących odpad na targach w Pradze .

W 2016 roku firma BRIKLIS obchodziła 25-lecie istnienia .

Jak to się zaczęło?

   Pomysł na produkcję brykietów z trocin drzewnych zrodził się w głowie dwóch ówczesnych właścicieli firmy BRIKLIS, inżynierów Mirosława Smejkala i Mirosława Medka, po wizycie w Niemczech w 1988 roku, jednak wówczas brakowało im pieniędzy na zakup sprzętu. Pierwszą brykieciarkę postanowili więc skonstruować sami. Prototyp powstał w garażu, według projektu stworzonego na przysłowiowym kolanie. Po długich testach, wiosną 1990 roku, inżynierowie rozpoczęli budowę swojej pierwszej brykieciarki. 

 

Historia firmy BRIKLIS

   W grudniu 1991 roku inżynierowie Mirosław Smejkal i Mirosław Medek założyli firmę BRIKLIS spol. s.r.o. i wynajęli, a później zakupili zakład w miejscowości Slapy. W tym czasie dołączył do nich również trzeci wspólnik, inżynier Vaclav Čabelka. Korzystając z różnych pożyczek i dotacji na rozwój przedsiębiorczości, zaprojektowali i opracowali kolejne maszyny.W 1991 roku powstała pierwsza brykieciarka do trocin drzewnych, a w 1996 roku - do wiórów metalowych.

   Brykieciarki BrikStar od początku były główną gałęzią  produkcji firmy BRIKLIS. Później właściciele wpadli na pomysł, aby suszyć trociny, co umożliwiło wykorzystanie odpadów z przemysłu tartacznego, będących materiałem mokrym. W dniu dzisiejszym z kolei szybko rozwijającą się technologią jest brykietowanie wiórów stalowych, na co również postawiła firma BRIKLIS. Efektem tego jest cała gama maszyn do brykietowania metalu.

   W 2003 r. firma nabyła grunty pod budowę hal produkcyjnych i biur w Malsicach. Budowa zakończyła się  2005 roku. Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest ponad 80 osób. Firma posiada własne biuro projektowe, gdzie może zaprojektować układy do brykietowania prawie każdego materiału, współpracuje również z instytutami badawczymi i uniwersytetami .

   Na początku 2010 roku ze wsparcia funduszy z programów dofinansowania firma BRIKLIS wybudowała centrum szkolenia i testowania, gdzie wykonywane są testy różnego rodzaju odpadów i tworzone nowe typy maszyn do różnych materiałów.