Close

Brykieciarki

Ta alternatywa standardowego rodzaju opału ma szereg zalet, dzięki którym cieszy się coraz większą popularnością. Dzieje się tak ze względu na możliwość wykorzystania dowolnej ilości słomy, wiórów czy trocin, które są częstym efektem ubocznym obróbki drewna. A wszystko to za sprawą pracy maszyny zwanej brykieciarką.

Brykiet drzewny stanowi produkt końcowy pracy brykieciarki, a zarazem jednostkę opałową. Powstaje on w wyniku wywarcia dużego nacisku na materiał, czemu towarzyszy wysoka temperatura, umożliwiająca jej zwarte przyleganie. Te przestrzenne, złożone maszyny najogólniej dzieli się na hydrauliczne oraz mechaniczne.

Urządzenie prasuje oraz formuje materiał w lekką w transporcie, kompaktową formę, która jest gotowa do stanowienia opału. Sam koszt wyprodukowania tego biopaliwa jest niski, co sprawia, że i sam produkt również bardziej opłacalny. Dodatkowo jest ono w stu procentach naturalne, a dzięki temu też i ekologiczne oraz nieszkodliwe dla środowiska, co stanowi aktualnie jeden z największych plusów.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w sprowadzaniu i sprzedaży wyspecjalizowanych maszyn dla linii produkcyjnych, oferujemy urządzenia przeznaczone do tworzenia ekologicznych i wydajnych materiałów opałowych. W asortymencie Briklis znajdują się profesjonalne, nowoczesne brykieciarki hydrauliczne, umożliwiające bezpieczną dla środowiska produkcję naturalnego paliwa z trocin drzewnych. Zachęcamy do zapoznania się z działaniem maszyn oraz skorzystania z usług firmy Briklis!

Wszystko, co musisz wiedzieć o brykieciarkach dystrybuowanych przez Briklis!

Aby móc wygodnie wykorzystywać trociny, wióry czy ścinki drewniane jako opał w gospodarstwie domowym lub w grillach, warto najpierw uformować je w walce lub kostki. W takim procesie pomagają brykieciarki – nowoczesne urządzenia hydrauliczne zapewniające szybkie i tanie wykonanie mocno zbitego materiału opałowego z ekologicznego surowca, powstałego np. w wyniku obróbki drewna. Briklis to czeska marka zajmująca się produkcją takich profesjonalnych maszyn oraz części niezbędnych do ich działania.

Działanie brykieciarki – na czym polega praca maszyny?

Na czym właściwie polega praca profesjonalnych brykieciarek dostępnych w naszej ofercie? Mechanizm działania tych nowoczesnych urządzeń hydraulicznych jest bardzo prosty – skupia się na wytworzeniu bardzo dużego nacisku, za pomocą którego materiały takie jak trociny czy wióry zostają zlepione w ciało stałe o określonym kształcie.

Rodzaje brykieciarek sprzedawanych w Briklis - urządzenia hydrauliczne

Do podstawowych rodzajów brykieciarek dostępnych w Briklis zalicza się urządzenia hydrauliczne. Poznaj ich cechy oraz mechanizm działania!
- Profesjonalne urządzenia hydrauliczne – maszyny wyposażone w specjalne siłowniki wykorzystujące bardzo dużą siłę, przy jednoczesnym niskim wydatku energetycznym. Umożliwiają wykonywanie słomianych i drewnianych brykietów;
- nowoczesne sprzęty hydrauliczne- wyposażone w silnik elektryczny i tłoki zgniatające wybrany materiał. Zapewniają wysoką wydajność i prędkość pracy.
W Briklis dysponujemy całą gamą różnego rodzaju maszynami - zachęcamy do sprawdzenia oferty składającej się z profesjonalnych i nowoczesnych urządzeń oraz zaopatrzenie się w nie dla swojego przedsiębiorstwa!