Close

BrikStar 100, 150

100-19

Brykieciarki BrikStar są produkowane w oparciu o 31 lat doświadczenia firmy BRIKLIS. Są one przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw z jedno lub wielozmianową produkcją.

Brykieciarki BrikStar charakteryzują się kompaktową konstrukcją nowoczesnym i niezawodnym sterowaniem układu elektrycznego i hydraulicznego czego efektem jest wysokiej jakości brykiet i brykieciarka która może pracować bez przerwy.


Materiały do brykietowania bez użycia spoiw

Materiał do brykietowania powinny spełniać warunki: 8-15% wilgoci frakcja mniejsza niż 15 mm, a gęstość większą niż 70 kg/m3

 • Trociny, wióry i pyły z większości rodzajów drewna i niektórych lasów tropikalnych
 • Rzepaku i słomy zbóż, rozdrobnione rośliny energetyczne, łodygi lnu i konopi
 • Odpady z nasion ścieków, mak
 • Rozdrobniony papier, pył
 • Pył tekstylny i krótkie włókna
 • Wysokonakładowe odpady przemysłowe lub pyłów ze spalin
 • Poliuretan, niektóre rodzaje tworzyw kompozytowych

Inne materiały mogą być brykietowane ale w tym należy dostarczyć próbkę materiału do naszej firmy celu weryfikacji czy w ogóle się ona nadaje do zbrykietowania.

Właściwości brykietu

Brykiety mają kształt cylindryczny o średnicy 55 mm, długość 30-50 mm, 15-18 wartości kalorycznej MJ/kg. Mogą być spalane w każdym rodzaju piecach, kotłach i spalarniach paliw stałych. W kotłach zgazowania jest lepsze wykorzystanie ich dużej wartości opałowej.

Po zbrykietowaniu zmniejsza się jego objętość do 8x, tańszy transport i magazynowanie.

Wyposażenie standardowe

 • Łuki transportujące gotowy brykiet do pojemnika
 • Czujnik poziomu minimalnego materiału w zasobniku.
 • Drzwi inspekcyjne

Główne zalety Brykieciarki

 • Bezpośrednie podłączenie do centralnego układu odsysania, czysty zakład.
 • Wyświetlacz do łatwego ustawiania parametrów i lepsza komunikacja.
 • Łatwy w użyciu, prosta instalacja, szybka obsługa.
 • Automatyczna regulacja długości i jakości brykietów.
 • Niski koszt zużycia energii, instalacji i konserwacji.
 • Dostawa kompleksowa, indywidualne podejście, jakość wykonania.
 • Wymiary brykieciarki: szerokość 1200 mm, długość 2310 mm.

Cicha praca Prasy

Cichą prace brykieciarki stosuje się przy produkcji sterylnej i w szczególnych sytuacjach.Powszechnie wiadomo, że długotrwałe narażenie na hałas zwiększa nadmierne zmęczenie pracowników i może być pośrednią przyczyną słabej produkcji i wypadków związanych z pracą.

Zakłady które posiadają większą ilość obrabiarek do drewna mają dopuszczalne poziomy hałasu i nie mogą przekroczyć 85 dB. W związku z tym wyszliśmy Ci naprzeciw i oferujemy brykieciarkę CSD o cichej pracy która nie przekracza hałasu ponad 70 dB.

vedeni-briket

Transport brykietu

Transport brykietów z brykieciarki do opakowania zbiorczego odbywa się przez kolana łuki z tworzywa o podwyższonej grubości i twardości łuki te można przedłużyć odcinkami prostymi nawet do 15 metrów

vedeni-briket-magnum

Transport brykietów BrikStar MAGNUM

Transport brykietów do opakowania zbiorczego odbywa się poprzez odpowiedni profil dostarczany wraz z brykieciarką na odległość około 2 metrów, na życzenie odległość ta może zostać zwiększona.

cidlo-min

Czujnik minimalnego poziom materiału w zasobniku do BrikStar Ek i BrikStar CS

Brykieciarki BrikStar i BrikStar MAGNUM wyposażone są standartowo w czujniki niskiego poziomu materiału a do brykieciarek CS i EK można dokupić dodatkowo jako opcja.

Po opróżnieniu zasobnika do poziomu czujnika brykieciarka automatycznie zostanie wyłączona i po ponownym napełnieniu materiałem brykieciarka automatycznie się włączy.

cidlo-max

Czujnik maksymalnego poziomu materiału

Czujnik maksymalnego poziomu materiału sygnalizuje operatora i informuje o pełnym zasobniku nie wpływa to w żaden sposób na prace brykieciarki.

olej

Chłodnica oleju do ciągłej pracy brykieciarek BrikStar 30, 50, 70

Żywotność poszczególnych elementów hydraulicznych jest bardzo zależna od temperatury samego oleju. Temperatura nie powinna przekraczać 70 ° C.Brykieciarki BrikStar 30,50 i 70 mogą pracować bezpiecznie przez 8 godzin bez chłodnicy oleju.W przypadku dłuższej pracy należy dodatkowo zakupić chłodnice oleju. Wszystkie większe brykieciarki są wyposażone w układ chłodzenia oleju.

Hydrauliczny olej do pracy w temperaturze poniżej +5 °C

Standardowy olej w wszystkich maszynach przystosowany jest do pracy w warunkach otoczenia do +5 °C. Przy niskich temperaturach olej gęstnieje na tyle, że może to spowodować uszkodzenie pompy lub uszczelnień hydraulicznych jak również tłoki cylindrów hydraulicznych. Jeśli brykieciarka będzie pracować w niższych temperaturach należy zakupić specjalny olej do temperatur od +5 °C do -20 °C.Olej ten umożliwia bezpieczną pracę w tych warunkach.

kryty

Osłony do pracy brykieciarki na zewnątrz

Jeżeli twoja brykieciarka będzie podłączona do układu ssania i wentylatorów które są zainstalowane na zewnątrz budynków gdzie może się dostać wilgoć woda itd. To mamy do Ciebie specjalne obudowy które chronią twoją maszynę, w szczególności przed wilgocią. Jeśli woda dostanie się do komory prasowania to może dojść do uszkodzenia tulei tłoczącej nie wspominając o instalacji elektrycznej.

tlumic-brikstar tlumic-magnum

Tłumik drgań i dodatkowe chłodzenie-utrwalanie brykietu.

Tłumik drgań stosuje się na wyjściu brykietu z tulei aby wychodzący brykiet który zawiera większą ilość żywicy nie wpadał w drgania i tym samym nie rozpadał się w skutek drgań i wibracji.

Tłumik stosuje się również w przypadku brykietów ze słomy w celu zwiększenia trwałości i twardości brykietu a co za tym idzie jakości brykietu.Do każdego typu maszyny stosuje się inny rodzaj tłumika.

sklopne-rameno-1 sklopne-rameno-2

Ruchome ramiona dla zbiorników o pojemności 3m3

Zbiornika o pojemności 3 m3 są wyposażone w składane ramiona rotora. Ramiona te w odpowiednio ciężkim materiale chowają się pod stożek rotora w celu zmniejszenia oporów toczenia a co za ty idzie zmniejszenia poboru prądu. Po zmniejszeniu oporów ramiona zostają wypchnięte prze sprężyny do pozycji wyjściowej

chlazeni-raznice

Chłodzenie tuleii

Podczas formowania brykietu w wyniku tarcia wytwarza się temperatura która rozgrzewa tuleje temperatura ta ma wpływ na różnego rodzaju materiał z którego formuje się brykiet dlatego aby wszystkie brykiety miały taką samą wysoką jakość stosuje się chłodzenie tulei, które utrzymuje ja w jednakowej stałej temperaturze. Szczególnie przydatne przy brykietowaniu różnego rodzaju zbóż.

Dane techniczne

BrikStar 100,150 z układem obok lub poniżej zasobnika i chłodzeniem oleju na wspólnej ramie.

Typ Wydajność kg/hod +-10% Zainstalowana moc kw Waga z zasobnikiem
1 m3 Typ-12
Waga z zasobnikiem
2 m3 Typ-16
Waga z zasobnikiem
3 m3 Typ-19
BrikStar 100 90-120 9,3 kW 1 105 kg 1 195 kg 1 285 kg
BrikStar 150 130 – 160 13,5 kW 1 160 kg 1 250 kg 1 340 kg

Właściwości

Dopuszczalna wilgotność materiału (trocin) 8-15 %
Gęstość gotowego brykietu 900 – 1100 kg/m3
Maksymalne ciśnienie 180 bar (18MPa)
Maksymalne temperatura otoczenia 60 °C
Temperatura otoczenia pracy +5 do +35 °C

Parametry techniczne

Napięcie zasilania 400 V
Napięcie sterowania 24 V
Stopień ochrony IP54
Głośność 77 dB
Czas pracy maszyny 24 godz

Wymiary maszyny

Rodzaj zasobnika Długość Szerokość Wysokość Wielkość zasobnika
12 Rysunek 1910 1580 1370 1200
16 Rysunek 1730 2000 1300 1660
19 Rysunek 2010 2260 1300 1920