Close

Brykieciarki do metali

Praca tych wyspecjalizowanych urządzeń pozwala na ponowne wykorzystanie oraz recykling określonego typu drobnych odpadów. Poza tym cieszą się one nadanym mianem łatwo dostępnych, a także jednym z najtańszych rodzajów źródła pozyskania odnawialnej energii. Polega z kolei na utwardzaniu metalowych wiórów i formowaniu ich w łatwo przenośną, kompaktową postać o cylindrycznym bądź kostkowym kształcie.

Brykieciarka do metalu w szczególności nada się tam, gdzie potrzebna będzie utylizacja bądź recykling pozostałości określonego rodzaju metalowych materiałów. W ich zakres wchodzi między innymi aluminium, stal, brąz, miedź czy mosiądz, a także wiele innych. Uzyskany w procesie produkt końcowy jest lekki i łatwy zarówno w przechowywaniu, jak i transporcie.

Praca tych urządzeń nie różni się wiele od standardowych brykieciarek - inny jest jedynie materiał, który ulega procesowi obróbki, przez co w jej budowie uwzględnione są detale do zastosowania zupełnie innego typu materiału. Wciąż jednak jest to proces szybki, opłacalny i ekologiczny.