Close

Brykiet drzewny

Ekologiczne paliwo z trocin doskonale nadaje się do spalania w kotłach, piecach czy kominkach. Poza tym można używać go także w grillach. Produkcja brykietu drzewnego odbywa się przy użyciu suchych trocin. Nie wykorzystujemy do niej żadnych dodatkowych substancji klejących, więc są w 100% naturalne i posiadają atest Polskiego Instytutu Górnictwa.

Podstawowe zalety paliwa

Oferowane brykiety powstają z trocin drzew liściastych i iglastych. Paliwo wykazuje bardzo dobre właściwości grzewcze, szybko się rozpala i na dłużej pomaga utrzymać pożądaną temperaturę. Pozostawia po sobie małe ilości popiołu, około 0,3% objętości początkowej. W dodatku jest on przyjazny dla środowiska i może zostać ponownie wykorzystany np.: w ogrodzie.

Łatwe użytkowanie i przechowywanie

Produkcja brykietu z drewna zakłada nadanie mu spójnej, zwartej formy, przez co nie kruszy się i nie osypuje. Elementy wyróżnia kształt walca i gładka powierzchnia, dlatego można bezpiecznie i wygodnie z nich korzystać, bez użycia rękawic ochronnych. Łatwo także umieścić paliwo w kotle czy później dorzucać je do ognia. Produkt stanowi więc doskonały zmiennik drewna.

Brykiety pakujemy do worków po 20 kg, wygodnych do składowania w piwnicach, garażach, kotłowniach lub zwykłej szafie. Ze względu na chłonność trocin, zalecamy przechowywanie produktu z dala od źródeł wilgoci, która utrudnia późniejsze spalanie.

Dostawa na terenie całego kraju

Nasza firma dostarcza zamówienia pod podany adres. Można je także odebrać osobiście w naszym magazynie na Śląsku. Zachęcamy do tego szczególnie klientów z Goleszowa i pobliskiego Cieszyna.