Close

Brykiety opałowe z trocin drzewnych

Oferujemy wyłącznie ekologiczne wyroby, pozyskiwane z odpadów. Nie dodajemy do nich żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby negatywnie wpływać na zdrowie lub stan środowiska. Naszą specjalnością jest produkcja brykietu opałowego z trocin. To ekologiczne paliwo, które może być z powodzeniem stosowane w piecach, kotłach i kominkach.

Co wyróżnia nasze brykiety opałowe z trocin drzewnych?

Produkt wykazuje wysoka kaloryczność energetyczną, na poziomie 17 338 kj/kg, jak i duże ciepło spalania - 18 782 kj/kg. Dzięki temu pomieszczenia szybko się nagrzewają i długo zachowują przyjemną temperaturę. Paliwo jest również wygodne w użytkowaniu. Brykiety opałowe z trocin drzewnych, formowane w kształcie walca, nie kruszą się i nie rozpadają. Można łatwo załadować je do pieca i dokładać w trakcie spalania.

Ekologiczne paliwo do pieców i grillów

Oferowane paliwo posiada atest Głównego Instytutu Górnictwa, jest w 100% ekologiczne.

Produkcja brykietu opałowego z trocin odbywa się bez wykorzystania substancji wiążących, więc podczas jego palenia do powietrza nie dostają się szkodliwe opary. Pozostają po nim również małe ilości popiołu, średnio 3 kg z 1 tony paliwa.

Ze względu na ekologiczny charakter, rekomendujemy jego zastosowanie również w grillach.

Wysyłka lub odbiór zamówień

Zamówienia, pakowane w workach po 20 kg, można odbierać bezpośrednio z naszego magazynu na Śląsku, w Goleszowie. Dostarczamy je również pod wskazany adres – skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów. Po otwarciu produkt należy chronić przed wilgocią, która utrudnia późniejsze spalanie odpadów drewnianych.